Sağlık Bakanlığı 12 Bin 500 Sözleşmeli Personel Alacak!

0
5
Memur İlanı

Devlet Personel Başkanlığının 02 Haziran 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre, Sağlık Bakanlığı, Türkiye kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlık Kurumu bünyelerindeki memur personel eksikliğini gidermek için, Taşra Teşkilatı Hizmet Birimlerine istihdam edilmek üzere Sözleşmeli olarak toplamda 12 bin 500 personel alımı gerçekleştirecek.Sağlık Bakanlığı, Türkiye kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlık Kurumu 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.

Tercihler, ÖSYM tarafından yayımlanacak olan KPSS 2017/5 Tercih Kılavuzuna göre yapılacaktır. Tercihler, Orta Öğretim, Önlisans ve lisans mezunları için geçerlidir. Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Ortaöğretim – Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacaktır.

ÖSYM nin Resmi internet sayfasında yayımlanacak olan tercihlerde adaylar, 2016 yılında yapılan Kamu personeli seçme sınavı puan durumuna göre yapılacaktır. Adaylar tercihlerini 07 Haziran 2017 tarihi ile 13 Haziran 2017 tarihleri araında ÖSYM nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve Şifresini girerek yapılacak olup, Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi pozisyonlarında tercih yapmak isteyen adayların, tercih işlemlerinin başlayacağı 7 Haziran 2017 tarihinden önce mutlak suretle Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Anılan Başkanlığın duyurularına istinaden daha önce başvuru yapmış ve bilgileri alınmış adayların tekrar başvurmalarına gerek yoktur. Yayımlanan Bildiriye ulmaşmak için ( https://goo.gl/lPJfNo ) bağlantısını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz