Hakkımızda

Dersinozu.com 2016 yılında bir gurup üniversite öğrencisi tarafından kurulmuştur. Hiçbir kurum, şirket ve yayın evi ile ilgimiz yoktur. Sitenin kuruluş amacı üniversite öğrencilerinin yaşadığı not bulma problemlerini gidermektir. Bu notlar üniversite öğrencilerinin dersleri dinleyerek ve deftere yazarak tuttukları notlardan oluşmaktadır. Amacımız öğrencilerin sayfalarca ders kitaplarını okuduktan sonra tekrar niteliğinde olacak şekilde özet konuları siteye yükleyerek üniversite öğrencilerine yardım etmektir.

Site geliştikçe KPSS, YDS, ALES, TUS ve diğer sınavlara olan talep bu yönde de öğrenci notlarını sitede paylaşma ihtiyacını doğurmuştur. Sınavlara yönelik yazılar tamamen öğrencilerin kendi notlarına dayanmakta olup hiç bir kurumun, derginin, yayın evlerinin kitaplarından alıntı yapılmamaktadır.

Sitemizde bulunan sorular öğrenci notlarından yazılmaktadır. Bu sorular hiç bir yayınevi, kitap, dergi gibi yazılı, görsel ve elektronik kitaplardan alınmamaktadır.

Sitemizde telif hakkını ihlal ettiğimiz bir yazı, soru veya görselin olduğunu düşünüyorsanız “iletişim” sekmesinden veya “dersinozu @ hotmail.com” adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. İlgili içerik incelenerek telif hakkı içeren bölümler yayından kaldırılacaktır. Bizim önceliğimiz üniversite öğrencilerine ve sınavlara hazırlanan öğrencilere yardım etmektir.